środa, 13 lipca 2011

nie tylko legginsy

Agnieszka Maciejak od jakiegoś czasu gości na łamach modowych magazynów, okrzyknięta przez prasę królową legginsów. Jednak projekty Maciejak to nie tylko geometryczne spodnie uszyte z kontrastowych materiałów. W jej kolekcjach znajdujemy także sporo ciekawych bluzek i rock&rollowych sukienek. Agnieszka Maciejak to raczej królowa drapieżnego stylu ze zmysłową nutą.

 Źródło:secretofstyle
 
Choć projektantka jako twórczyni legginsów doskonałych w powszechnej świadomości zaistniała niedawno, pierwsze sukcesy odnosiła kilka lat temu na Lexus Fashion Night. W ówczesnych kolekcjach wyróżniały się delikatne suknie z miękkiego jedwabiu i glamrockowe małe czarne z cekinów. Już wtedy projektantka swobodnie łączyła pozornie kontrastowe materiały – prześwitujące jedwabie i muśliny z lakierowaną skórą i błyszczącymi tkaninami. Te kontrasty są cechą stałą  projektów Agnieszki Maciejak, stają się coraz odważniejsze, jeszcze bardziej zaskakujące.
W ostatnich kolekcjach widać zaś mocno graficzne korzenie projektantki, absolwentki ASP. Ukochane przez prasę i polskie celebrytki legginsy to przede wszystkim laserowa precyzja symetrycznych wycięć, matematycznie wręcz przemyślane szycie. Styl projektantki to także graficznie czysty modernizm, prosta forma. Poza legginsami warto więc zwrócić uwagę na bluzki, pozornie skromne, zapięte pod szyje, a prowokacyjnie mocno dopasowane lub uszyte z prześwitujących tkanin. Dużym plusem Agnieszki Maciejak jest świetne użycie skóry. Skórzane kurtki, sukienki czy spódnice narzucają ostry, rockowy klimat pozostałym ubraniom.
W jednym z wywiadów Agnieszka Maciejak powiedziała, że dąży do stworzenia kolekcji, którą będzie mogła w stu procentach wyrazić siebie. Wytrwale i konsekwentnie realizuje ten cel, pilnując by jej kolekcje, mimo że drapieżne, były także harmonijne. Tworzy obok trendów, próbując pokazać coś więcej niż tylko ubranie.Źródło:A.Maciejak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz