niedziela, 28 sierpnia 2011

fashion lady

nigdy nie byłam wielką damą, przynajmniej jeśli chodzi o modę ;) tweedowe kostiumy, spódnice ołówki i skórzane czółenka - nic z tych rzeczy. Jednak dama gra główną rolę w nadchodzącym sezonie. Jej różne oblicza pojawiły się w licznych kolekcjach - nieco nonszalancka była lady w Bottega Veneta, trochę perwersyjna u Louisa Vuittona, mocno futurystyczna u Prady. Dama jest także bohaterką licznych sesji zdjęciowych.

Nieco rozwiązła pojawia się w sesji i-D. Raquel Zimmermann sfotografował Josh Olins, a na drapieżną lady wystylizował Alastair McKimm.


W ekscentrycznej wersji i chłodnej tonacji dama pojawiła się także we włoskim Vogue'u. Stylizacje dla Karmen Pedaru, Joan Smalls i Ming Xi przygotował Edward Enninful, a całość sfotografowała Emma Summerton.


źródło: fashiongonerogue


Trzeba przyznać, że współczesnej damie daleko jest do grzecznej pani w eleganckim kostiumie. Dzisiaj łączy jedwabne bluzki ze skórzanymi spódnicami, a jej mocno dopasowane żakiety pobudzają wyobraźnię. Współczesna dama stylizacjom dodaje trochę pieprzu, swobody i perwersji. Jej stroje stają się bardziej ekscentryczne, zakłada tony ekstrawaganckiej biżuterii, nosi przezroczyste materiały. W jej wydaniu luksus staje się bardziej boho. Dzisiejsza dama potrafi się bawić, a modę interpretuje po mistrzowsku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz