niedziela, 10 lipca 2011

Carven: w samo sedno.

Wymagania wobec mody rosną wraz ze zwiększającą się świadomością klientów. Chcemy ubrań łatwych, oryginalnych, z najlepszych materiałów, praktycznych i jednocześnie zmysłowych. Carven to ubrania idealne- jest tu i minimalizm i architektonicznośc, nonszalancja i wyrafinowanie. Elegancja, która posiada drugą, niegrzeczną stronę.

Carven zostało założone w 1945 roku przez Madame Carmen de Tommasobut. Projektantka słynęła z łamania konwenansów, a jej ubrania w cudowny sposób łączyły luksus i swobodę. Od 2010 roku chlubną tradycję haute couture kontynuuje francuski projektant Guillaume Henry, przenosząc ją w realia ready to wear. Mimo że pod szyldem Carven ukazały się na razie tylko trzy kolekcje, szykowne, choć nie ostentacyjne projekty szybko zdobyły uznanie wśród branży modowej. Choć na pierwszy rzut oka, ubrania projektowane przez Henriego wyglądają na wyrafinowane konstrukcje, są niezwykle dobrze przemyślane i równocześnie przyjazne w noszeniu. On sam zdobywał doświadczenie pod okiem Riccardo Tisci czy Paule Ka. Francuski projektant mocno czerpie z koncepcji multifunkcjonalnych ubrań- oferując w swoich projektach wiele możliwości, pozwalających na dopasowanie jednego stroju do wielu okazji. Do tego nastrojowe kampanie reklamowe i wsparcie ze strony Net-a-porter- Carven jest skazany na sukces.

 Kolekcja wiosna lato 2010

 Kolekcja jesień zima 2010/2011


Nowe oblicze paryskiej marki zaprezentowano podczas sezonu wiosna lato 2010. Od razu można było stwierdzić, że specjalność Carven to proste sylwetki i czyste cięcia, precyzja i rozsądek połączone z lekkością i wdziękiem. Słowem- niewymuszony francuski szyk. Kolejna, zimowa kolekcja inspirowana była filmami Claude Chabrola. Ubrania w kolorze ciemnego karmelu- płaszcze i peleryny w stylu lat 40, zostały uwspółcześnione czystymi liniami i idealną konstrukcją. Dzięki subtelnym niuansom- zaskakującym wycięciom i gigantycznym dodatkom, klasyczny paryski styl został doprawiony odrobiną pieprzu. Oprócz idealnie skrojonych płaszczy, Carven oferuje zmysłowe sukienki o skomplikowanych konstrukcjach i świetne, kobiece garnitury. W najnowszej kolekcji, motywem przewodnim są wycięcia- umieszczone w bardzo przemyślany sposób. Wiosna lato 2011 to przede wszystkim zabawa proporcjami- sukienki idealnie krótkie, oversizowe płaszcze czy męskie marynarki. Spódnice o dużej objętości, połączone z przykrótkimi t-shirtami nadają całości dziewczęcego charakteru. 

Sukces Carven leży w równowadze między nieśmiałością, a siłą i pewnością. To obcisłe, dopasowane sukienki, ale z zachowawczymi kołnierzykami, czy  nieco szkolna stylizacja w połączeniu z dojrzałym krojem i inspiracjami sięgającymi sztuki europejskiej, dalekimi od dosłowności. Idealnie skrojone marynarki i seksowne spodnie dla kobiet jakby nieświadomych swojego perfekcyjnie stylowego wyglądu.

 Kolekcja wiosna lato 2011

Kolekcja jesień zima 2011/2012

Wszystkie zdjęcia pochodzą z carven.fr

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz