niedziela, 31 lipca 2011

super natural

Katie Grand jest bezbłędna. Brytyjska stylistka pracowała między innymi dla Dazed&Confused, Face i POP, aż w końcu założyła własny magazyn LOVE. Pismo ukazuje się dwa razy w roku i za każdym razem wywołuje spore zamieszanie. Tak, jak wtedy kiedy na okładce pojawiła się naga Beth Ditto. Albo wtedy gdy w myśl androgenicznego trendu do okładkowego zdjęcia pozowały całujące się Kate Moss i Lea T.  źródło:fashionista

Do najnowszego numeru, Super Natural Issue, Grand zaangażowała wschodzące gwiazdy świata mody – młodziutkie aktorki Elle Fanning, Chloe Moretz i Hailee Steinfeld, a także supermodelkę Larę Stone. Osobno zapozowały do czterech okładek utrzymanych w wiktoriańskim klimacie. Zdjęcia są delikatne, subtelne, nieco mistyczno-religijne. Za obiektywem stanął duet Mert&Marcus, który od dawna współpracuje z Grand nad wydaniami magazynu.


Mert&Marcus sfotografowali także sesję Super Natural, w której pojawia się Lara, Maria Carla Boscone, Daphne Groeneveld, Kristem McMenamy i Nyasha Matonhodze. Zdjęcia nawiązują do okładek. Modelki ubrane w eteryczne, romantyczne stroje z najnowszych kolekcji pozują z cieknącymi łzami przypominając trochę madonny ze średniowiecznych obrazów. Są też zdjęcia bardziej niepokojące, trochę mroczne. Całość odwołuje się do modnego romantyczno gotyckiego trendu lansowanego przez Riccardo Tisci. 1 komentarz: