piątek, 29 lipca 2011

konsekwencja

     Joanna Klimas jest prekursorką inteligentnego designu w modzie polskiej. Idealnie proste, świetnie skrojone, wyrafinowane w detalach stroje to jej znak rozpoznawczy. I wbrew pozorom - są to projekty patriotyczne, z etnicznymi inspiracjami.
      Kiedy nie było u nas jeszcze zagranicznych marek, Klimas pokazywała co to znaczy moda i styl. Używała wysokiej jakości materiałów, promowała oszczędne formy. Wydawało mi się, że projektantka świetnie sobie dzięki temu radzi, a jej bezkompromisowe spojrzenie i odmienna estetyka zyskały spore grono odbiorców. Dlatego mocno mnie zaskoczył wywiad z panią Klimas, który ukazał się niedawno w Twoim Stylu. Projektantka, która długo walczyła by polski klient zrozumiał i pokochał minimalistyczny design w 2001 roku ogłosiła upadłość firmy. 

 źródło:zyciewarszawy

       Wydaje się, że Joanna Klimas wyprzedziła polską modę. Rzeczy, które proponowała w latach 90. idealnie wpasowują się w dzisiejsze trendy. Dopiero niedawno w szerszej świadomości pojawiło się przekonanie, że minimalistyczny nie znaczy biedny, że strój nie musi krzyczeć marką i ceną. Joanna Klimas postanowiła to wykorzystać i reaktywowała swoją markę. Decyzja o powrocie do świata mody w obecnych realiach rynkowych jest niezwykle odważna. Polska moda jest bardzo podzielona, od haute couture i sukienek na dywan do awangardowych projektów, które mało kto odważy się założyć. Niewiele projektantów szyje fajny, podrasowany casual dobrej jakości, a co dopiero mówić o designerach z unikatową wizją. Tym bardziej cieszę się, że Joanna Klimas zdecydowała się wrócić. Obok Ani Kuczyńskiej jest ostoją niszowego stylu - wyciszonego, skromnego, a jednak robiącego piorunujące wrażenie, dopracowanego i przemyślanego. 
     Poniżej zdjęcia z ostatniej kolekcji projektantki, prezentujące nowe, szersze spojrzenie na minimalizm. Projektantka wychodzi poza ulubioną  paletę czerni i szarości, decyduje się na więcej ozdób, słowem - jej styl dojrzewa. Mocno kibicuję by tym razem Joanna Klimas odniosła zasłużony sukces na dłużej.

źródło:joannaklimas

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz