piątek, 16 marca 2012

natalia grzybowski hybrid collection

Zdjęcia projektów Natalii Grzybowski pojawiły się niedawno na licznych blogowych fanpage'ach i od razu wywołały falę zachwytów. Trudno się dziwić - projektantka tworzy ubrania z pogranicza fantazji, łączące w sobie organiczność, jak i technologię. O samej Grzybowski wiadomo niewiele - projektantka jest absolwentką Politechniki w Sydney na wydziale mody. 23- latka wygrała prestiżowy staż sponsorowany przez Australians in New York Fashion Foundation. Dzięki temu ma spore szanse podbić amerykański rynek mody. 
Kolekcja Hybrid przywołuje mi na myśl same dobre skojarzenia - couture w wykonaniu Cristobala Balenciagi, minimalistyczne formy Phoebe Philo i nadruki Mary Katrantzou. Do tego nie jest pozbawiona indywidualnego sznytu. Oszczędne, czyste linie zdobią organiczne wzory umieszczone w mocno przemyślany, konceptualny sposób. Poza estetycznie wyrafinowanymi ubraniami tkwi idea gry definicjami. Połączenie kontrastów w bardzo wyważony, cichy sposób. Wiele elementów daje efekt nieskazitelnego spokoju i skromnego piękna.


2 komentarze:

  1. Zachwycam się od kilku dni i ubolewam, ze to nie na sprzedaż.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolekcja jest boska i genialna! Najlepsza jaka widziałam ostatnimi czasy! Myślę, że projektantka osiągnie niebagatelny sukces! Kunszt na miarę mistrzów!!!!

    OdpowiedzUsuń